دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1397/05/13 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در سفر به شهرستان کاشان خبر داد: کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری استان نسبت به سال گذشته
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در سفر به شهرستان کاشان خبر داد: کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری استان نسبت به سال گذشته
دکتر محمد علی شجاعی در جلسه ی شورای اداری و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کاشان که با حضور نماینده مردم شریف کاشان در مجلس شورای اسلامی و مدیران مربوطه استانی و شهرستانی برگزار گردید، تاکید کرد: نهایت تلاش مدیران باید ارائه ی خدمات بهتر به مردم باشد و مدیران باید به نوعی عمل نمایند که مردم از عملکرد آنان راضی باشند و خود نیز رضایت خاطر داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در ادامه ضمن انتقاد از عمکرد مدیران شهرستان کاشان در اجرای طرح اشتغال فراگیر روستایی، اظهارداشت: مدیران باید تاجایی که امکان دارد مراحل مراجعه ی متقاضیان و بورکراسی اداری را کاهش دهند .
شجاعی خواستار فعال شدن دهیاری ها، بخشداری ها و تعاونی های روستایی برای اجرای این طرح طی یک هفته ی آینده شد و افزود: باید اطلاع رسانی دقیق به جامعه مخاطبین انجام شود و تا هفته ی آینده 3 برابر طرح هایی که قبلا معرفی شده، طرح به بانک ها معرفی شود و بانک ها نیز طرح های در دست بررسی خود را به صفر برسانند.
محمدعلی شجاعی با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان اصفهان در بهار 96 ، 16.1 درصد و سه درصد بیش از متوسط بیکاری کل کشور بود، افزود: درحال حاضر نرخ بیکاری در استان به 13.3 درصد رسیده است و 5 برابر متوسط کاهش نرخ بیکاری کشور، نرخ بیکاری در استان اصفهان کاهش یافته و باید استان را به جایگاه و شان واقعی آن برسانیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به ظرفیت های بالای شهرستان کاشان، اظهارداشت: با توجه به ظرفیت های صنعتی و علمی در شهرستان، باید نرخ بیکاری در کاشان نیز کاهش یابد.
وی با بیان اینکه اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان بیکار در کاشان رضایت بخش نبوده است، افزود: شهرستان کاشان ظرفیت بالایی را در بخش صنعت و واحدهای د انشگاهی دارد و باید با توجه به وجود فارغ التحصیلان بیکار و نیاز واحدهای صنعتی به نیروی تحصیل کرده هماهنگی لازم برای اتصال این دو بخش فراهم شود.
شجاعی با تاکید بر اینکه مدیران باید حساسیت ویژه ای به این موضوعات داشته باشند، افزود: مدیران باید شریط کشور را درک کنند و نسبت به جذب تسهیلات برای کاهش نرخ بیکاری در کشور اهتمام ورزند و در صورتی که نخواهند و یا نتوانند خود را با این شرایط وفق دهند، جای خود را به مدیر دیگری بدهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به اجرای طرح ایجاد پنل های خورشیدی در ادارات و واحدهای مسکونی اظهارداشت: تخصیص فضا در ساختمان های اداری به سرمایه گذار و جذب سرمایه گذار در خصوص ایجاد نیروگاه خورشیدی و شناسایی خانوارهای جامعه ی هدف بمنظور نصب پنل های خورشیدی در منازل باید پیگیری شود.
وی با تاکید بر اینکه طی 10 روز آینده باید گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه شود، افزود: در فاز اول هزار واحد مسکونی و خانواری که با مشکل معیشتی مواجه هستند باید شناسایی شده و نصب پنل های خورشیدی در این منازل صورت می گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: این طرح با همکاری سه جانبه شرکت برق، بانک ها و متقاضی اجرا خواهد شد و می تواند درآمد معیشتی پایدار را برای متقاضیان ایجاد کند.
شایان ذکر است دکتر شجاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در بدو ورود به شهرستان کاشان با حضور در گلستان شهدای همیشه جاوید این شهر نسبت به مقام شامخ شهیدان سرافراز اداری احترام نمود.
گفتنی است پس از پایان جلسه شورای اداری و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کاشان، دکتر شجاعی با حضور در بیت حضرت آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با ایشان دیدار و گفتگو نمود.
15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal